Yenilen web sitemiz http://www.u-d-d.org ya yında!..
23.03.2010

Avukatlarımızı daha ça- buk sonuç alabilmesi için dedektiflerimizle buluştu ruyoruz..
17.03.2010

Toplumsal gelişime des- tek kapsamında kayıp ço
cukların bulunulması ça-
lışmaları devam ediyor.

15.03.2010DÜNYADAN HABERLER
..............................................................................................................................................................................................

06.03.2010 - Almanya. Raporlu işçiye dedektifli ve GPS'li takip

ALMANYA’nın Mannheim kentinde firma sahibi, işyerinden hastalık izni alan Ramazan Urfa’yı takip etme si için dedektif tuttu, özel arabasına gizlice araç takip cihazı (GPS) taktırarak her adımı takibe aldı. Fir ma sahibi buna, Urfa’nın hasta olmadığını, işten kaçtığını, hatta başka işyerinde çalıştığını gerekçe gös terdi. Şaşkınlık verici olay şöyle gelişti:
9 yıldır aynı işyerinde çalışan Ramazan Urfa bir süre önce rahatsızlanarak 4 hafta rapor aldı. Patron Stephan Michels, Urfa’nın hasta olmadığını ispatlamak için elinden geleni yaptı. Nihayetinde Türk çalışa nı ile iş ilişkisini kesmek isteyen firma sahibi ile Ramazan Urfa mahkemelik oldu.
Mannheim İş Mahkemesi’nde (Arbeitsgericht) yapılan ilk duruşmada firmanın Türk işçiyi dedektif ve GPS ile takibe aldığı ortaya çıktı. Firmanın avukatı Roland Sudmann takip iddialarını kabul ederek, “İş çimiz Ramazan Urfa hasta olduğunu öne sürerek 4 hafta rapor aldı. Ancak biz ona inanmadık, çünkü onun hasta evde yatması gerekirken dışarda birkaç yerde gördük. Bunun üzerine dedektif tutarak ta kibe aldık. Dedektif, aracına GPS cihazı takarak takibe aldı. Bu takipler sonucu Ramazan Urfa, bazı iş yerlerinde görülerek fotoğrafları çekildi. İşçimizin bizden başka yerlerde çalıştığını tespit ettik” diye id diada bulundu.
Özel hayata müdahale
Türk işçi Ramazan Urfa’nın avukatı ise iddiaları yalanlayarak, müvekkilinin izinsiz aracına GPS cihazı nın takılmasının ve dedektifle takip altına alınmasının özel hayata müdahale olduğunu ve suç olduğunu söyledi. Ramazan Urfa ise iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve dedektifin görüntülendiği anda markette alışveriş yaptığını belgeleriyle kanıtladı.
Dinleme yasal değil
Tarafları dinleyen hakim, firmanın dedektif tutmasının, araca GPS cihazını takmasının yasal olmadığına vurgu yaparak, bunları delil olarak kabul edemeyeceğini belirtti. Mahkeme heyeti Kuhn firmasının açtı ğı davayı tekrar gözden geçirmesi ve tarafların tutumlarını netleştirmesi için duruşmayı 2 hafta sonrası na erteledi. Ramazan Urfa avukatı Wolfgang Döther aracılığıyla, Kuhn firması hakkında suç duyurusun da bulundu.

Patronu dedektif tuttu..
Ramazan Urfa’yı duruşmada Verdi Sendikası Mannheim yöneticileri, işçi arkadaşları ve dostları yalnız bırakmadı, onun yanında olduklarını gösterdi. MUSTAFA BORAK, MANNHEİM (HÜRRİYET)

 

 

 

 UDD Üyelik Başvurusu©Telif Hakkı. U.D.D.(Uluslararası Dedektifler Derneği) Bu sitede yayınlanan yazılı metin, görsel, ses, animasyon ve video dosyaları ile tasarımları, 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmaktadır. Ticari kullanım veya dağıtım amaçlı kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz veya aynı şekilde başka site lerde kullanılamaz. Kullananların tespiti halinde hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


udd hakkında haberler kalite politikası Türkiye üyelik iletişim
derneğimiz Türkiye'den haberler kalite politikamız turizm cenneti Türkiye U.D.D. tüzüğü iletişim bilgileri
kadromuz Dünya'dan haberler misyonumuz   kurucular online form
toplumsal gelişime destek basında U.D.D. vizyonumuz   kuruluş nedeni  
projelerimiz dikkat edilecek hususlar ilkelerimiz   temsilcilikler  
genel başkan'ın mesajı hukukçulara özel     üyelik şartları ve başvuru  

 


Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php-5.5.38/lib/php/20121212/php_curl.dll' - /usr/local/php-5.5.38/lib/php/20121212/php_curl.dll: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0