Yenilen web sitemiz http://www.u-d-d.org ya yında!..
23.03.2010

Avukatlarımızı daha ça- buk sonuç alabilmesi için dedektiflerimizle buluştu ruyoruz..
17.03.2010

Toplumsal gelişime des- tek kapsamında kayıp ço
cukların bulunulması ça-
lışmaları devam ediyor.

15.03.2010TÜRKİYE'DEN HABERLER
..............................................................................................................................................................................................


31.10.2009 - Bankalar KOBİ'lerin peşine dedektif taktı..

Kredi vermek için eskisinden daha ince eleyip sık dokuyan bankacılar, kiraladıkları özel dedektiflere muhtara, postacıya hatta komşusuna müşterinin mali durumunu sorduruyor.

Takibe düşen kredi oranındaki artışın endişelendirdiği bankalar, kredinin geri dönüşünden emin olmak için dedektiflerle çalışmaya başladı. Kredi çeken işletmeleri, özellikle de KOBİ'leri mercek altına alan bankaların, kapısını çaldıkları şirketlerden biri de özel dedektiflik bürosu gibi çalışan bilgi denetim şirke ti Infoverify. Yaptıkları işi genel anlamda " bilgi teyid hizmeti" olarak tanımlayan Infoverify Genel Müdü rü Figen Elgin Ömerbeyoğlu "Biz bankaların talepleri doğrultusunda saha istihbaratı sağlıyoruz. Kredi kullandırılan şirketler hâlâ faal mi, işleri ne durumda, ödeme yapmalarını engelleyecek sorunları var mı diye araştırma yapıyoruz. Bunun için anlaştığımız bankalar adına zaman zaman şirketleri ziyaret ederek bilgi topluyoruz" dedi. Birçok işletme sahibinin kimseye haber vermeden ya kepenk indirdiğini ya da işyerini taşıdığını hatırlatan Ömerbeyoğlu, "Biz işler yasal takibe girmeden devreye girerek ban kaların olası kayıplarının asgari düzeye inmesine yardımcı oluyoruz" diye konuştu. Araştırmaları sıra sında komşu işyerleri, postacılar, hatta muhtarlarla görüştüklerini anlatan Ömerbeyoğlu, şubelerin aşırı yoğunluk nedeniyle yapamadıkları adres değişikliği gibi hizmetlerin yanı sıra bordro bilgilerinin teyidin de de bankalara yardımcı olduklarını kaydetti.

Patron işçisi üzerinden kredi çekmeye başladı..
ÖMERBEYOĞLU,ticari kredi çeken firmaların en çok kuruluş yılları konusunda yanlış bilgi verdiğini belirterek, "Firmalarını iki yılda bir kapatan işletme sahipleri, aynı adresi kullanarak uzun zamandır faaliyet gösteriyormuş izlenimi oluşturmak istiyor. Yine son dönemde peronelin bordrosunu şişirerek onun üzerinden kredi çekmeye çalışan işveren sayısından ciddi bir artış var" dedi.

Kaydı olmayan müşteriyi muhtara soruyoruz..
TÜRKİYE'DE henüz bankacılık hizmeti almamış 15 milyon kişi bulunuyor. Genel Müdür Ömerbeyoğlu, Kredi Kayıt Bürosunda (KKB) hiçbir kaydı bulunmayan müşteriler hakkında muhtarlar, komşular, arka daşlar veya esnaftan bilgi topladıklarını belirterek, "Bu sayede riski azaltıyoruz" diye konuştu.

 

28.03.2009 - Dedektiflik bir cami soygunu..
RADİKAL - İSTANBUL - Üsküdar'daki Gümüşsuyu Camii dördüncü defa soyuldu. Hırsızların, yine cami den giriş kapısı dışında bir şey almaması dikkat çekti.
Kısıklı'daki Gümüşsuyu Camii'ne dadanan hırsızlar, cemaati canından bezdirdi. Son beş ayda dört defa soyulan camide, sadece maddi değeri fazla olmayan giriş kapısı çalınıyor. Dün gece de kimliği belirsiz kişiler, kapıyı menteşelerini sökerek çaldı. Olay, sabah namazı için camiye gelen imamın ihbarı üzerine ortaya çıktı.
İhbar üzerine Gümüşsuyu Camii'nde inceleme yapan polis, camide daha önce meydana gelen hırsızlık olaylarındaki izlerle, alınan izlerin örtüştüğünü belirledi. Kapı hırsızlarının içeride bulunan çok sayıdaki halıya dokunmadığına dikkat çeken polis, hırsızları yakalamak için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.


UDD Üyelik Başvurusu©Telif Hakkı. U.D.D.(Uluslararası Dedektifler Derneği) Bu sitede yayınlanan yazılı metin, görsel, ses, animasyon ve video dosyaları ile tasarımları, 5846 sayılı yasa ve ilgili mevzuat gereği korunmaktadır. Ticari kullanım veya dağıtım amaçlı kopyalanamaz, üzerlerinde değişiklik yapılamaz veya aynı şekilde başka site lerde kullanılamaz. Kullananların tespiti halinde hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


udd hakkında haberler kalite politikası Türkiye üyelik iletişim
derneğimiz Türkiye'den haberler kalite politikamız turizm cenneti Türkiye U.D.D. tüzüğü iletişim bilgileri
kadromuz Dünya'dan haberler misyonumuz   kurucular online form
toplumsal gelişime destek basında U.D.D. vizyonumuz   kuruluş nedeni  
projelerimiz dikkat edilecek hususlar ilkelerimiz   temsilcilikler  
genel başkan'ın mesajı hukukçulara özel     üyelik şartları ve başvuru  

 


Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php-5.5.38/lib/php/20121212/php_curl.dll' - /usr/local/php-5.5.38/lib/php/20121212/php_curl.dll: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0